Bouwen aan woningen én herinneringen
Tussen de Elink Sterkstraat en Berghuisstraat wordt op dit moment gewerkt aan het project De Groene Tuinen. Hier realiseert Woonopmaat 82 nieuwe sociale huurwoningen. De oude woningen zijn inmiddels gesloopt en het terrein is bouwrijp gemaakt. De nieuwbouw kan nu echt beginnen. Dat is goed nieuws, want de behoefte aan betaalbare woningen is groot. Iedere woning die we toevoegen, maakt het verschil voor mensen die op zoek zijn naar een plek in Beverwijk.
Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs besloten om de nieuwe openbare ruimte in het project de naam Wim van der Geesthof te geven. Daarmee eren we de Beverwijkse pater en verzetsheld Wim van der Geest.
Van der Geest, geboren in Beverwijk in 1913, speelde tijdens de Tweede Wereldoorlog een belangrijke rol in het verzet in Brunssum. Als rayonleider van de Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers hielp hij honderden onderduikers — onder wie 231 Joodse kinderen — om veilig de oorlog door te komen.
Op 29 oktober 2021 werd in Brunssum een plaquette onthuld ter nagedachtenis aan pater Wim van der Geest. Daarbij was ik samen met een delegatie uit Beverwijk aanwezig. Die bijeenkomst vormde mede de aanleiding om ook in zijn geboortestad zijn bijzondere verhaal zichtbaar te maken met een straatnaam. Daarna heeft een werkgroep van familieleden en betrokkenen dit initiatief verder uitgewerkt.
De straatnaam wordt dinsdag 21 april onthuld door burgemeester Martijn Smit, in het bijzijn van familieleden van pater Wim van der Geest. Ook Jack Aldewereld zal daarbij aanwezig zijn. Hij zat als kind ondergedoken in Brunssum en zet zich tot op de dag van vandaag in om het verhaal van de Brunssumse onderduik levend te houden. Daarbij gaat hij actief in gesprek met jongeren, om de lessen uit het verleden door te geven aan nieuwe generaties.
Met het Wim van der Geesthof houden we de herinnering aan zijn moed en inzet levend, ook in zijn geboortestad Beverwijk.