De goedkoopste energie is de energie die je niet verbruikt
Als wethouder van onder andere Werk & Inkomen, Economie en Duurzaamheid, kijk ik met zorg naar de opnieuw gestegen benzine- en gasprijzen. Een deel van onze inwoners voelt dit direct in zijn portemonnee. We hebben eerder gezien hoe kwetsbaar we zijn. Bij de inval van Rusland in Oekraïne schoten de energieprijzen omhoog. Die periode liet al zien hoe afhankelijk we zijn van internationale ontwikkelingen voor onze energietoevoer.
Voor mij staat één ding centraal: u verdient toegang tot energie die betaalbaar, betrouwbaar én toekomstbestendig is. Energie is geen luxe, maar een basisbehoefte. Daarom zetten we als gemeente stevig in op betaalbare energie voor iedereen.
U vraagt zich misschien af wat wij lokaal kunnen doen? We onderzoeken de haalbaarheid van een warmtenet. Met gebruik van aardwarmte van Floricultura in Heemskerk. Zo worden we in de toekomst minder afhankelijk van aardgas en de pieken in de prijs. Daarnaast stimuleren we isolatie van woningen. Want de goedkoopste energie is de energie die je niet verbruikt. Met goede isolatie dalen de energiekosten direct, en neemt de tocht af.
Voor inwoners die willen investeren maar te weinig budget hebben, is er de duurzaamheidslening. Hiermee maken we het mogelijk om tóch stappen te zetten. Bijvoorbeeld met isolatie, zonnepanelen, thuisbatterijen of andere energiebesparende maatregelen.
We staan voor grote uitdagingen, maar ook voor grote kansen. Door nu te investeren in duurzame oplossingen, bouwen we samen aan een toekomst waarin u minder last heeft van prijspieken. En waarin energie voor iedereen toegankelijk blijft.
Dat is niet alleen goed voor het klimaat, maar vooral voor u.