Kom mee naar buiten allemaal…
Voor de ouderen onder ons roept deze zin veel herinneringen op. Een gevoel van voorjaar, verlangen naar de zomer; lekker er op uit! Wandelen of fietsen in de natuur en genieten van alle geluiden, geuren en kleuren die de natuur ons te bieden heeft.
Ondanks dat we in een versteende gemeente leven is de natuur dichtbij. In de groene oostrand van Beverwijk ligt het Aagtenpark; een openbaar toegankelijk natuur-struin-gebied. Het park vormt een verbinding tussen de stad en het landelijk gebied. Bijvoorbeeld met Landgoed Rorik, De Buitenlanden en de Stelling van Amsterdam. In het park kun je wandelen en fietsen.
Rondje Wijk aan Zee is een wandelroute door het landschap dat Wijk aan Zee omringt. De route voert deels door hoge duinen over zandpaden, door natuur en historische punten van Wijk aan Zee. Een sportieve activiteit voor alle seizoenen. Er is ook een wandeling over verharde paden uitgestippeld door de dorpskern. Deze route is toegankelijk voor mensen die minder goed ter been zijn en graag onze kustplaats ontdekken. Kijk voor meer informatie op www.rondjewijkaanzee.nl.
Ook in Wijk aan Zee ligt duiningang De Rellen. Dat is de meest zuidelijke ingang van het Noord-Hollands Duinreservaat. Vanaf hier strekt het natuurgebied zich ruim 30 km uit richting het noorden, helemaal tot aan Camperduin. Vanaf de ingang starten drie gemarkeerde wandelroutes. Kijk voor meer informatie op www.pwn.nl/natuur/routes.
Er zijn ook in de stad mogelijkheden voor interessante wandeltochten. Verschillende routes starten bij het station. Kijk hiervoor op wandelnetwerknoordholland.nl/startpunten/startpunt-beverwijk-station/842. Als je interesse hebt voor de historie van de stad is er een historische stadswandeling te vinden op www.beverwijkduurzaam.nl/wp-content/uploads/Historische-Stadswandeling-Beverwijk.pdf.
Meer dan genoeg mogelijkheden om van onze prachtige stad en dorp en de omgeving te genieten.
Veel plezier in de stad, dorp en de natuur!